Zubné mostíky, korunky,
protézy, onlay, inlay

Úsmev je Vaša osobná vizitka

Poznáte to – chýbajúce alebo krivé zuby nevytvárajú pekný úsmev a vtedy takýto úsmev maskujeme alebo sa neusmievame. V takýchto prípadoch, Vám pomôžeme výkonmi estetickej stomatológie. Chýbajúce zuby nahradíme korunkami, mostíkmi alebo protézami.

Estetická stomatológia sa zaoberá výzorom, estetikou zubov. Zuby sú dôležitou súčasťou celkového vzhľadu človeka. Pekné zuby signalizujú zdravie, mladosť a sebavedomie. Naopak pokazené, krivé zuby vedú k celkovej nespokojnosti s naším výzorom. A aj keď sú zuby zdravé, nie vždy zodpovedajú estetickým nárokom. Pekné, starostlivo ošetrované a pokiaľ možno biele – tak majú dnes vyzerať zuby.

Úsmev si na Vás všimne každý a preto doprajte si pekný úsmev.

Ponúkame Vám komplexné spektrum modernej estetickej stomatológie – celokeramické korunky, inlay, onlay, mostíky, protézy alebo biele výplne. Poradíme Vám podľa Vašich individuálnych potrieb.

INLAY, ONLAY

Inlay a Onlay sú keramické výplne zuba a nahrádzajú veľkú alebo celú chýbajúcu korunku pôvodného zuba. V porovnaní s korunkou sú menej pevné, ale sú šetrné voči zvyšným tkanivám zuba. Pri presnom zhotovení v laboratóriu a dobrej následnej starostlivosti je reálna dlhšia životnosť.

ZUBNÁ KORUNKA

Pomocou zubnej korunky vieme chrániť poškodený zub, ktorý sa už nedá obnoviť výplňou. Zároveň zubnou korunkou vieme nahradiť aj chýbajúci zub, o ktorý sme prišli. Korunka sa pripevní dentálnym cementom, dentálnym lepidlom na zvyšok zubu. Tvar a farba korunky sa vždy prispôsobí tvaru a farbe zubov v dutine ústnej, tak že nie je rozoznateľná od ostatných zubov.

Korunka sa vyrába z rôznych materiálov, ako je titán, keramika, ušľachtilé kovy a jej životnosť je viacročná. Rovnako ako aj pri vlastných zuboch, tak aj pri korunkách je dôležitá hygienická starostlivosť o zuby, pričom správna hygiena môže predĺžiť životnosť korunky.

ZUBNÉ MOSTÍKY

Zubný mostík spája jeden zub s druhým. Označuje sa mostík, pretože je ako most, ktorý drží susediace zuby a je tvorený z koruniek. Za pomoci mostíka vieme nahradiť väčšie medzery v zuboradí, keď nám chýba zub alebo aj niekoľko zubov. Mostík nie je snímateľný, ale má fixný tvar. Tak, ako korunka, jeho tvar a farba sa vždy prispôsobí tvaru a farbe ostatných zubov v dutine ústnej. Rovnako pri mostíkoch je dôležité dodržiavanie správnej hygieny.

ZUBNÉ PROTÉZY

Protézy sú vyberateľné zubné náhrady, ktoré nie sú pripevnené v dutine ústnej na pevno. Používajú sa vtedy, keď v zubnej čelusti chýba viac zubov a medzery sú také veľké, že už nie je možné vyplniť chýbajúce zuby zubným mostíkom.

Typy protéz:

  • čiastočne snímateľná protéza
  • celkovo snímateľná protéza
  • teleskopické protézy
  • protézy na implantátoch

Pri zubných protézach je dôležité, aby boli kvalitne vyrobené, nasadené, netlačili na ďasná, vyhovovali veľkosťou a výškou zubov a hlavne aby bol dobrý skus.

Ako aj na vlastných zuboch, tak aj na protéze sa vytvára zubný povlak alebo kameň. Preto je dôležité absolvovať aspoň raz za polroka dentálnu hygienu za účelom odstránenia kameňa a povlakov.

Pri všetkých typoch zubných náhrad – korunky, inlay, onlay, mostíky a protézy, ako aj pri vlastných zuboch, o ktoré sú zubné náhrady ukotvené, je veľmi dôležité dodržiavanie správnej dentálnej hygieny.

Za pomoci správne vykonávanej ústnej hygieny doma a raz za šesť mesiacov absolvovanie dentálnej hygieny v ambulancii dosiahneme predĺženie životnosti finančne náročnejších zubných náhrad, ale aj predídeme strate ďalších vlastných zubov.

cross Na podstránke pracujeme.
cross Book your appointment
+421 904 377 508
recepcia@rosadentalclinic.sk
Office hours:
7,00 a.m. - 20,00 p.m.

We are currently working on this page.
cross TERMINVEREINBARUNG
+421 904 377 508
auch WhatsApp
recepcia@rosadentalclinic.sk
ÖFFNUNGSZEITEN:
Montag-Freitag 7,00 – 20,00

Wir arbeiten derzeit an dieser Seite.
cross

Záruka

Moderná stomatológia Rosa Dental Clinic je postavená na informovanosti a férovosti.

Poskytujeme stomatologické výkony na vysokej úrovni, s kvalifikovaným personálom a nadštandardnou technológiou za férových podmienok.

Garantuje kvalitu poskytnutých výkonov, použitých materiálov, pričom na niektoré výkony ponúkame nadštandardnú 3 ročnú záruku.

Za svojou prácou si stojíme – 100 % záruka Rosa Dental Clinic.

Protetické práce odovzdané v Rosa Dental Clinic majú 3 ročnú záruku.

Na implantáty zavedené v Rosa Dental Clinic poskytujeme 3 ročnú záruku.

Je dobré uvedomiť si, že k zdraviu vášho chrupu prispievate sami správnou starostlivosťou, pravidelnými kontrolami a absolvovaním dentálnej hygieny aspoň dvakrát ročne.

Podmienky poskytnutia 3 ročnej záruky: