Deti a zubný lekár

Deti

U nás sa páči aj deťom

Rosa Dental Clinic je childern’s friendly, a naši lekári ošetrujú aj deti v predškolskom a školskom veku. Počas prvej návštevy sa zoznámia s prostredím kliniky, lekárom a sestričkou, ktorí im hravou formou vysvetlia použitie zariadení v ambulancii.

Potrebná je aj spolupráca rodiča, a preto vždy odporúčame prísť s dieťatom na prvú návštevu skôr, než začne problém. S bolesťou zuba je v neznámom prostredí dieťa viac vystresované a menej ochotné spolupracovať pri ošetrení. Zbytočne tak získa negatívne spomienky s ošetrením v zubnej ambulancii.

Detskú prevenciu považujeme za veľmi dôležitú a odporúčame absolvovať preventívnu prehliadku dvakrát ročne. V spolupráci so zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union ju u nás máte bezplatne. Preventívnymi prehliadkami učíme k pravidelnej kontrole zubov, nevytvárame zbytočný strach zo zubného lekára a môžeme včas identifikovať kazy, iné defekty, alebo odporučiť vyšetrenie u čeľustného ortopéda.

Učíme mať čisté zuby odmala

Naše dentálne hygieničky deťom počas dentálnej hygieny radi vysvetlia, ako sa správne starať o zuby, aké kefky a pasty používať, ako ošetrovať zuby počas nosenia strojčeka, zubnej dlahy, predchádzať tvorbe kazov a dopriať zubom správnu výživu.

Balík dentálnej hygieny pre deti a mladistvých do veku 12 rokov 50,00 Eur

  • Profylaktická inštruktáž a praktický nácvik ústnej hygieny
  • Odstránenie zubného kameňa a povlakov obidvoch zuboradí
  • Polishing, fluoridácia

Balík dentálnej hygieny platí pre deti a mladistvých do veku 12 rokov.

Objednajte sa s deťmi na dentálnu hygienu.  

Ošetrenie detí v celkovej narkóze

Zvládneme aj ošetrenie detí s panickým strachom, alebo predchádzajúcou negatívnou skúsenosťou zo zubného ošetrenia.
V Rosa Dental Clinic indikujeme ošetrenie v celkovej narkóze pri ťažko spolupracujúcich detských pacientoch a pri pacientoch s telesným postihnutím.

Celková narkóza je stav riadeného bezvedomia, podobného pokojnému spánku, ktoré nepripúšťa vnímanie bolesti z celého organizmu.

V takýchto prípadoch je možné ošetrenie celého chrupu dieťaťa naraz.
V narkóze prevedieme všetky potrebné zákroky – extrakciu zhnitých a kývavých zubov, ošetrenie kazov, fistúl, a dentálnu hygienu.
Pred samotným zákrokom v celkovej narkóze absolvujete s dieťaťom komplexné predoperačné vyšetrenie.
Spolupracujúci anesteziológ Rosa Dental Clinic je MUDr. Juraj Hraško, dlhoročný skúsený anesteziológ a odborný garant spoločnosti Octavianus, s.r.o.

Po zákroku v celkovej narkóze ostáva pacient v našej starostlivosti ešte cca 2 hodiny. Následne vás poučíme, ako pokračovať v domácej starostlivosti.

Moderná stomatológia je o dôvere. Konzultujte s nami ošetrenie rajským plynom alebo v celkovej narkóze.

Pečatenie zubov

Pečatenie zubov je výkon preventívnej detskej stomatológie ako forma prevencie pred zubným kazom. Väčšinou sa pečatia zadné zuby, pretože ich žuvacie plochy majú členitý a ryhovaný povrch, čím vytvárajú nebezpečné miesto na ukladanie zvyškov potravy a vzniku kazov.

Zub sa vyčistí špeciálnou pastou a ryhy sa správne pripravia pre pečatenie. Následne sa zuby zalejú živicovým pečatidlom podobným bielej výplni, ktorý sa vytvrdí ultrafialovým svetlom. Na záver pečatenia sa povrch zafluoriduje a zub ostáva hladký a bez rýh.

U detí sa pečatia predovšetkým trvalé zuby, hlavne stoličky šestky, ktoré sa u detí objavia približne vo veku šiestich rokov.

Mliečne zuby sa pečatia hlavne vtedy, keď majú hlboké ryhy, najlepšie hneď ako sa prerežú.

Pečatenie zubov vydrží dlhodobo. Dôležitá je pravidelná kontrola v rámci preventívnych prehliadok a dodržiavanie správnej starostlivosti o zuby.

Pečatenie zubov nebolí a je ekonomicky výhodnou ochranou pred zubným kazom.

cross Na podstránke pracujeme.
cross Book your appointment
+421 904 377 508
recepcia@rosadentalclinic.sk
Office hours:
7,00 a.m. - 20,00 p.m.

We are currently working on this page.
cross TERMINVEREINBARUNG
+421 904 377 508
auch WhatsApp
recepcia@rosadentalclinic.sk
ÖFFNUNGSZEITEN:
Montag-Freitag 7,00 – 20,00

Wir arbeiten derzeit an dieser Seite.
cross

Záruka

Moderná stomatológia Rosa Dental Clinic je postavená na informovanosti a férovosti.

Poskytujeme stomatologické výkony na vysokej úrovni, s kvalifikovaným personálom a nadštandardnou technológiou za férových podmienok.

Garantuje kvalitu poskytnutých výkonov, použitých materiálov, pričom na niektoré výkony ponúkame nadštandardnú 3 ročnú záruku.

Za svojou prácou si stojíme – 100 % záruka Rosa Dental Clinic.

Protetické práce odovzdané v Rosa Dental Clinic majú 3 ročnú záruku.

Na implantáty zavedené v Rosa Dental Clinic poskytujeme 3 ročnú záruku.

Je dobré uvedomiť si, že k zdraviu vášho chrupu prispievate sami správnou starostlivosťou, pravidelnými kontrolami a absolvovaním dentálnej hygieny aspoň dvakrát ročne.

Podmienky poskytnutia 3 ročnej záruky: