Deti a zubný lekár

Deti

U nás sa páči aj deťom

Rosa Dental Clinic je childern’s friendly, a naši lekári ošetrujú aj deti v predškolskom a školskom veku. Počas prvej návštevy sa zoznámia s prostredím kliniky, lekárom a sestričkou, ktorí im hravou formou vysvetlia použitie zariadení v ambulancii.

Potrebná je aj spolupráca rodiča, a preto vždy odporúčame prísť s dieťatom na prvú návštevu skôr, než začne problém. S bolesťou zuba je v neznámom prostredí dieťa viac vystresované a menej ochotné spolupracovať pri ošetrení. Zbytočne tak získa negatívne spomienky s ošetrením v zubnej ambulancii.

Detskú prevenciu považujeme za veľmi dôležitú a odporúčame absolvovať preventívnu prehliadku dvakrát ročne. V spolupráci so zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union ju u nás máte bezplatne. Preventívnymi prehliadkami učíme k pravidelnej kontrole zubov, nevytvárame zbytočný strach zo zubného lekára a môžeme včas identifikovať kazy, iné defekty, alebo odporučiť vyšetrenie u čeľustného ortopéda.

Učíme mať čisté zuby odmala

Naše dentálne hygieničky deťom počas dentálnej hygieny radi vysvetlia, ako sa správne starať o zuby, aké kefky a pasty používať, ako ošetrovať zuby počas nosenia strojčeka, zubnej dlahy, predchádzať tvorbe kazov a dopriať zubom správnu výživu.

Balík dentálnej hygieny pre deti a mladistvých do veku 12 rokov 50,00 Eur

  • Profylaktická inštruktáž a praktický nácvik ústnej hygieny
  • Odstránenie zubného kameňa a povlakov obidvoch zuboradí
  • Polishing, fluoridácia

Balík dentálnej hygieny platí pre deti a mladistvých do veku 12 rokov.

Objednajte sa s deťmi na dentálnu hygienu.  

Ošetrenie detí v celkovej narkóze

Zvládneme aj ošetrenie detí s panickým strachom, alebo predchádzajúcou negatívnou skúsenosťou zo zubného ošetrenia.
V Rosa Dental Clinic indikujeme ošetrenie v celkovej narkóze pri ťažko spolupracujúcich detských pacientoch a pri pacientoch s telesným postihnutím.

Celková narkóza je stav riadeného bezvedomia, podobného pokojnému spánku, ktoré nepripúšťa vnímanie bolesti z celého organizmu.

V takýchto prípadoch je možné ošetrenie celého chrupu dieťaťa naraz.
V narkóze prevedieme všetky potrebné zákroky – extrakciu zhnitých a kývavých zubov, ošetrenie kazov, fistúl, a dentálnu hygienu.
Pred samotným zákrokom v celkovej narkóze absolvujete s dieťaťom komplexné predoperačné vyšetrenie.
Spolupracujúci anesteziológ Rosa Dental Clinic je MUDr. Juraj Hraško, dlhoročný skúsený anesteziológ a odborný garant spoločnosti Octavianus, s.r.o.

Po zákroku v celkovej narkóze ostáva pacient v našej starostlivosti ešte cca 2 hodiny. Následne vás poučíme, ako pokračovať v domácej starostlivosti.

Moderná stomatológia je o dôvere. Konzultujte s nami ošetrenie rajským plynom alebo v celkovej narkóze.

Pečatenie zubov

Pečatenie zubov je výkon preventívnej detskej stomatológie ako forma prevencie pred zubným kazom. Väčšinou sa pečatia zadné zuby, pretože ich žuvacie plochy majú členitý a ryhovaný povrch, čím vytvárajú nebezpečné miesto na ukladanie zvyškov potravy a vzniku kazov.

Zub sa vyčistí špeciálnou pastou a ryhy sa správne pripravia pre pečatenie. Následne sa zuby zalejú živicovým pečatidlom podobným bielej výplni, ktorý sa vytvrdí ultrafialovým svetlom. Na záver pečatenia sa povrch zafluoriduje a zub ostáva hladký a bez rýh.

U detí sa pečatia predovšetkým trvalé zuby, hlavne stoličky šestky, ktoré sa u detí objavia približne vo veku šiestich rokov.

Mliečne zuby sa pečatia hlavne vtedy, keď majú hlboké ryhy, najlepšie hneď ako sa prerežú.

Pečatenie zubov vydrží dlhodobo. Dôležitá je pravidelná kontrola v rámci preventívnych prehliadok a dodržiavanie správnej starostlivosti o zuby.

Pečatenie zubov nebolí a je ekonomicky výhodnou ochranou pred zubným kazom.

cross Na podstránke pracujeme.
cross We are currently working on this page.
cross Wir arbeiten derzeit an dieser Seite.
cross

Záruka

Moderná stomatológia Rosa Dental Clinic je postavená na informovanosti a férovosti.

Poskytujeme stomatologické výkony na vysokej úrovni, s kvalifikovaným personálom a nadštandardnou technológiou za férových podmienok.

Garantuje kvalitu poskytnutých výkonov, použitých materiálov, pričom na niektoré výkony ponúkame nadštandardnú 3 ročnú záruku.

Za svojou prácou si stojíme – 100 % záruka Rosa Dental Clinic.

Protetické práce odovzdané v Rosa Dental Clinic majú 3 ročnú záruku.

Na implantáty zavedené v Rosa Dental Clinic poskytujeme 3 ročnú záruku.

Je dobré uvedomiť si, že k zdraviu vášho chrupu prispievate sami správnou starostlivosťou, pravidelnými kontrolami a absolvovaním dentálnej hygieny aspoň dvakrát ročne.

Podmienky poskytnutia 3 ročnej záruky: